Адреса: 19001, м. Канів, Черкаської області, вул.Пилипенка,14
Телефон: 0473631077
E-mail: kanev-school3@ukr.net
Веб-сайт: https://www.kanivschool3.com/
Директор: Чалабієв Руслан Азадович
В. о. директора: Чорна Вікторія Іванівна
Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 збудована і відкрита в 1984 році. Площа земельної ділянки становить 4 га. Проєктна потужність: 1176 учнів.
Канівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 3 Канівської міської ради Черкаської області за результатами державної атестації у 2015 році визнано атестованим закладом освіти.
У школі створені умови для навчання учнів різних національностей, а також учнів з особливими освітніми потребами. Адміністрація і педагогічний колектив працюють за чітко визначеним пріоритетним напрямком роботи, а саме, створення «Школи дружньої до дитини». З 2016 року навчальний заклад активно впроваджує інклюзивне навчання, що дає можливість залучити дітей з особливими освітніми потребами до повноцінного здобуття освіти та активного шкільного життя. З вересня 2024 року в закладі відкрито 9 класів з інклюзивним навчанням, в яких працюють за методикою спільного викладання із асистентом учителя. Учні та вчителі школи є переможцями різноманітних конкурсів регіонального, обласного та Всеукраїнського рівнів. У закладі освіти відкрито три класи, які працюють за програмою науково-педагогічного проекту «Світ чекає крилатих».
У школі навчається 475 дітей. Функціонує 19 класів з українською мовою навчання. Заклад освіти працює в очному режимі.
Освітній процес забезпечують 41 вчитель . Кадровий потенціал педагогічного колективу:
6 учителів мають педагогічне звання „вчитель-методист“,
13 – педагогічне звання „старший учитель“,
28 учителів мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії“,
12 – «спеціаліст першої категорії»;
2 – «спеціаліст другої категорії».
1 учитель нагороджений нагрудним знаком „Відмінник освіти України”,
3 учителів нагороджені Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
У закладі працюють 1 практичний психолог та соціальний педагог, 6 асистентів учителів, 1 медична сестра, 18 осіб обслуговуючого персоналу.
Впроваджуються історичний профіль у двох класах. В школі вивчається іноземна мова: англійська.
Для всебічного розвитку школярів обладнано 43 навчальних кабінети, 8 кабінетів початкових класів, 3 майстерні, 1 клас будови і технічного обслуговування автомобілів, 1 Клас Безпеки, 1 спортивний зал, кабінет лікувальної фізкультури, сенсорна кімната, 1 актовий зал, бібліотека. Функціонують 2 кабінети інформатики, кабінет фізики, кабінет хімії, кабінет біології, кабінет ІКТ, кабінет з предмету «Захист України». Оформлено куточок вшанування учасників російсько-української війни «Слава Україні – героям слава!», створено Етно простір «Сила Роду», куточок цивільного захисту. Заклад освіти є опорним серед шкіл міста з питань цивільного захисту. Школа має підключення до мережі Інтернет, завдяки чому учні та вчителі мають доступ до інформаційних ресурсів глобальної мережі тощо.
Досягнення навчального закладу
- проходять апробацію такі педагогічні інновації: модульно-розвивальна технологія навчання; використання фреймових технологій у практиці навчання дітей; інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі; проектна діяльність учасників освітнього процесу; навчання через гру у початковій школі; технологія розвитку критичного мислення; спільне навчання у класах з інклюзивним навчанням. Створено та успішно функціонує клуб старшокласників "Полікультурний світ", який є активним учасником міських та шкільних заходів. Налагоджено систему роботи шкільного самоврядування. У школі функціонують: соціально-психологічна служба, медичний пункт, їдальня на 200 посадочних місць, 1 спортивний майданчик для молодших школярів та 2 стадіони.
У закладі загальної середньої освіти створено базу для проведення занять із пішохідного туризму, тому учні школи є постійними учасниками та призерами обласних та Всеукраїнських змагань з пішохідного туризму.
У 2016 році Канівська ЗОШ I-III ступенів №3 стала учасником Всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Школа майбутнього». У ході експериментальної діяльності закладу було запроваджено новий режим роботи: замінено формат звичайних уроків модулями, триває адаптація навчальної діяльності учнів та вчителів до модульно-розвивального навчання.
В рамках співпраці з Міжнародним дитячим фондом ЮНІСЕФ, у жовтні 2022 року заклад освіти отримав 28 планшетів для дітей, які відносяться до соціально незахищених категорій. Гаджети, за потреби, отримують учні соціально незахищених категорій у тимчасове користування для якісного забезпечення освітнього процесу.
У 2023-2024н.р. стартував Всеукраїнський проєкт «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги. Учні нашого закладу освіти активно долучилися до регіональних змагань. Команда дівчаток з черліденгу зайняла перше місце у Черкаському районі та була четвертою на обласному рівні.
В закладі освіти проведено поточні ремонтні роботи:
-
часткове оновлення класних кімнат, коридорів, рекреацій;
-
частковий ремонт даху;
-
поточний ремонт санітарних вузлів у найпростішому укритті;
-
поточний ремонт водопровідної та каналізаційної системи у санітарних кімнатах для хлопчиків.
На базі закладу в поза освітній час у 2023-2024 навчальному році працювали такі гуртки: хореографічний, вокальний, туристичний, гирьовий спорт, легка атлетика. Хореографічний та вокальний гуртки – це шкільний гуртки, всі інші – від позашкільних установ та організацій міста.
В період з 03.06.2024 по 19.06. 2024 рік на базі закладу освіти був організований пришкільний табір відпочинку військово-патріотичного спрямування «МИРНИЙ». Заплановані заходи були орієнтовані на забезпечення цікавого, змістовного і безпечного відпочинку. Програма табору розрахована на два тижні активної діяльності учнів. Згідно затвердженого графіка роботи, кожний день був присвячений окремій тематиці. Дворазове харчування дітей здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету. В роботі табору були задіяні представники міських музеїв, позашкільних організацій.
Найпростіше укриття в закладі освіти створено у підвальному приміщенні та розраховано на 800 осіб. Наразі ним користуються 475 учнів, техперсонал та педагогічні працівники (60 осіб). В червні-липні 2024 року за рахунок коштів місцевого бюджету проведено поточний ремонт санітарних вузлів у найпростішому укритті. Вентиляція природня та частково примусова.
Впродовж 2023-2024 року проводилась робота по створенню Класу безпеки в закладі освіти. Це Всеукраїнський проєкт, впроваджений з метою створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах дії воєнного стану. У Класі безпеки функціонують тематичні зони щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Завдяки ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та БФ «Рідна Черкащина» у Клас безпеки було придбано мультимедійну дошку, проектор та шкільні меблі.
Проблеми закладу освіти:
1.Канівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 потребує впровадження енергозберігаючих технологій: утеплення приміщення школи (зовнішні стіни, дах) та заміну вікон на склопакети у рекреаціях закладу.
2. Створення сучасного кабінету інформатики для початкової школи.
3. Забезпечення шкільної бібліотеки електронними підручниками.
4. Реконструкція колишнього приміщення автокласу з метою збереження споруди та її подальшої перепрофілізації.
5. Створення належної матеріально-технічної бази для впровадження ІКТ-технологій в освітній процес.
6. Влаштування автоматичної пожежної сигналізації в закладі освіти та витяжної системи у найпростішому укритті.